Klub ucho – koncerty | 27.01-24.02.2018

klub ucho copyul.Św. Piotra 2
81-347 Gdynia
e-mail: ucho@ucho.com.pl

Najbliższe koncerty:

27 stycznia – KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI
2 lutego – DR. HACKENBUSH
11 lutego – OBERSCHLESIEN
24 lutego – ACID DRINKERS


KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI
27 stycznia 2018, godz. 20:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 40/50 zł → dostępne: bilety elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock & Rol

Kat i Roman Kostrzewski to historia black i thrash metalu. Grupa wystąpi w Klubie Ucho 27 stycznia. Tego dnia na scenie zagra również zespół Factor 8.

Kultowy zespół, który obok TSA i Turbo tworzy Wielką Trójcę Polskiego Metalu, powstał w 1980 roku. Zwycięstwo w konkursie publiczności Jarocin 85’ dało mu pierwszy singiel „Noce Szatana”, „Ostatni tabor” (Tonpress) i pierwszą płytę wydaną w Europie Zachodniej – „Metal & Hell” (Ambushrecords). Na przestrzeni lat KAT dzielił deski z tuzami światowego metalu, takimi jak: Metallica, Motörhead czy Iron Maiden, a także z powodzeniem występował w kraju i zagranicą. W październiku 2016 roku KAT&RK z sukcesem odbył 11 koncertową trasę po Anglii, Szkocji i Irlandii. W tym roku gościł w Słupsku, Gdańsku, Ostrowie Wielkopolskim, Lublinie, Chełmie, Bielsko-Białej, Łódzi, Chojnicach, Pile, Legnicy, Świdnicy, Zielonej Górze, Toruniu, Olsztynie, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Nowej Soli. Teraz czas m.in. na Rzeszów, Krosno, Zamość, Zabrze oraz Londyn, Bristol, Manchester i Edinburgh.

Aktualny skład:
Roman Kostrzewski – wokal
Irek Loth – perkusja
Jacek Hiro – gitara
Krzysztof Pistelok – gitara
Michała Laksa – bas

 


Klub Ucho Dr. Hackenbush HACKENBUSH
2 lutego 2018, godz. 20:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 30/40 zł → dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia

            Dr. Hackenbush to as trójmiejskiej sceny muzycznej, który z jednej strony zadziwia doskonałą muzyką rockową własnego autorstwa, a z drugiej masakruje poetycko-frywolnymi aranżacjami kultowych przebojów największych światowych tuzów, takich jak „Beatlesi”, „Stonsi” czy „Kinksi”.

W jedno ucho wpływa nam delikatnym, acz surowym, strumieniem rockowych ballad (niegdyś królujących na listach przebojów), zaś w drugie – pompuje wulgarnie uproszczone obrazy z życia, które ubiera w ostrą muzykę – zarówno własną, jak i kultową dla całego rockowego świata. Trzeba zauważyć, że grupa jest najbardziej znana z coverów znanych, światowych grup rockowych z własnymi wulgarnymi tekstami, które wydano pod nazwą „Dr. Huckenbush”.

Zmora, założyciel zespołu, określił ten zabieg jako „luźne inspiracje”. Obszerny materiał nagrany w latach 80., ale z powodu cenzury wydany dopiero w następnej dekadzie, osiągnął status megahitów. Któż z nas nie słyszał „Mięgwy”, „Kosa”, „Nie graj ze mną w ch*ja”, „Jasiu (nie ruszaj ku*wy)”, „Pasji” czy „Nienormalnego”. Z czasem, obok coverów, megahitami stały się również autorskie kompozycje Zmory np. „Kolorowa dupa”, co zaowocowało wydaniem kolejnych albumów – „Jabole”, „Betoman” i „Córka generała”.

Po wieloletniej przerwie, Doktor wznowił działalność koncertową, skupiając się głównie na coverowo-wulgarnym i autorskim repertuarze spod znaku Huckenbusha z małym dodatkiem cenzuralnych songów z repertuaru radiowego Hackenbusha.

 


Klub Ucho NeuOberschlesienNEUOBERSCHLESIEN
11 lutego 2018, godz. 19:00

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety:
35/45 zł → dostępne: bilety elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock & Roll

NeuOberschlesien w trasie promującej nowy album studyjny! Podczas koncertu w Klubie Ucho zabrzmi nowoczesna muzyka, wsparta mocnym uderzeniem gitar z elektronicznymi smaczkami. Jesteśmy przekonani, że zaskoczą Was scenografia i pirotechnika sceniczna w zupełnie nowej, koncertowej odsłonie.

NeuOberschlesien to mocny i czysty śląski przekaz, znakomity kontakt muzyków z publicznością, dosadne i mocne teksty Michała Stawińskiego. To wszystko sprawia, że zespół od lat spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Niezwykła barwa głosu oraz olbrzymia charyzma sceniczna wokalisty i lidera NeuOberschlesien przyciągają publiczność w każdym wieku, nieustannie jednocząc wszystkie pokolenia. Najnowszy album, wydawany nakładem SP Records, zapowiada numer „Fart”, który od swojej premiery w lipcu 2017 utrzymuje na górnej pozycji listy Turbo Top w Antyradiu. We wrześniu ukaże się kolejny singiel promujący wydawnictwo.

Od lutego 2017 zespół występuje w składzie:
Michał Stawiński – wokal
Łukasz Sztaba – klawisze
Wojtek Jasielski – bas
Tomasz Andrzejewski – gitara
Adam Jurczyński – gitara
Filip Oczkowski – perkusja

 


Klub Ucho Acid DrinkersACID DRINKERS
24 lutego 2018, godz. 19:00 (otwarcie drzwi: 18:00)

Klub Ucho – Św. Piotra 2, Gdynia
Bilety: 40/50 zł → dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia
Bilety kolekcjonerskie dostępne wkrótce!

Rusza „In Thrash We Trust” nowa trasa koncertowa Acid Drinkers. Zespół zapewni swoim fanom prawdziwą jazdę bez trzymanki. Wszystko to za sprawą setu przepełnionego szybkimi utworami, które przepiłują uszy i wycisną siódme poty! Będzie można się o tym przekonać już 24 lutego w Klubie Ucho!

W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie” czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka Was razem z Kwasożłopami podczas koncertów! Acid Drinkers to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 roku. Pełnoletni, a nawet dojrzały, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz, grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *