Klub Filmowy zaprasza

6 (pt.) – 11 (śr.) stycznia, godz. 18:00 – „DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE”

6 (pt.) – 11 (śr.) stycznia, godz. 20:00 – „PATERSON”

13 (pt.) – 18 (śr.) stycznia, godz. 18:00 – „KOMUNIA”

13 (pt.) – 18 (śr.) stycznia, godz. 20:00 – „PATERSON”

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE | 6-11 stycznia 2017, godz. 18:00 |Bilety:10 zł

reżyseria: Paolo Genovese 
występują: Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston, Kasia Smutniak 
szczegóły: komedia, Włochy, 2016, 97 min. dobrze-sie-klamie-w-milym-towarzystwie

Kameralny komediodramat, który jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku. Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi niełatwe do zażegnania konflikty. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” otrzymało nagrody David di Donatello – nazywane włoskimi Oscarami – dla Najlepszego filmu i za Najlepszy scenariusz, który wyróżniono także na Tribeca FF i MFF w Bari. 

PATERSON | 6-11 stycznia 2017, godz. 20:00 | 13-18 stycznia 2017, godz. 20:00 | Bilety: 10 zł

reżyseria: Jim Jarmusch 
występują: Adam Driver, Golshifteh Farahani 
szczegóły: dramat/komedia, Francja/Niemcy/USA, 2016,118 min.
 

PATERSON_D26_0049.ARW

„Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Są wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

paterson-plakat

KOMUNIA | 13-18 stycznia, godz. 18:00 | Bilety: 10 zł

reżyseria: Anna Zamecka | szczegóły: dokumentalny, Polska, 2016, 73 min.
Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem, niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką. Przede wszystkim jednak stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest Komunia Święta 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Po kilku pierwszych spotkaniach z Olą, Nikodemem i ich ojcem, wiedziałam, że chcę zrobić film o sile bezwarunkowej rodzinnej miłości, o więzach, które łączą na zawsze – mówi Anna Zamecka, reżyserka filmu

komunia-plakat

„Komunia” – We wnętrzu ciasnego mieszkania – gdzie wszystko ginie, psuje się i sypie – zobaczyłam troje ludzi związanych ze sobą tak mocno, że gest jednego z nich natychmiast powodował lawinę reakcji: od złości, przez strach, po powstrzymywane wzruszenie. „Komunia” odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie, jeśli chodzi o miłość.

komunia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *