Klub Filmowy zaprasza! | 20-29.11.2017

REPERTUAR Klubu Filmowego

20 (pn.) – 22 (śr.) listopada, godz. 18:00, 20:00 – MANIFESTO
24 (pt.) – 26 (nd.) listopada, godz. 18:00 – BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY
24 (pt.) – 29 (śr.) listopada, godz. 20:00 – SUBURBICON

27 (pn.) – 29 (śr.) listopada, godz. 18:00 – SUBURBICON

W dniach 17-19 listopada (pt.-nd.) Klub Filmowy będzie nieczynny.

Lokalizacja: MUZEUM EMIGRACJI, Polska 1, Gdynia,
Kontakt: tel. 58/ 661-89-73, e-mail: biuro@klubfilmowy.pl


BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY

24-26 listopada 2017, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

Beksińscy. Album wideofonicznyreżyseria: Marcin Borchardt
szczegóły: dokumentalny, Polska, 2017, 84 min.

Historia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny”.

Dostajemy film dokumentalny, który ogląda się niczym fabularną opowieść. (…) „Beksińscy” Borchardta w fascynujący sposób wykorzystują „żywe” archiwalia jako artystyczne tworzywo, ale przede wszystkim po to, by maksymalnie zbliżyć się do faktów – Anita Piotrowska, „Tygodnik Powszechny”

Z wideofonicznych śladów Borchardt tworzy przejmującą historię o paradoksach życia artysty. O nadwrażliwości i depresji, z którą można żyć, ale czasem się nie da. O stojącej z boku, pozwalającej mężczyznom na ich dziwactwa Zofii. Ale też o ojcu i synu: tak różnych, a zarazem tak podobnych, również zewnętrznie – Paweł T. Felis, „Gazeta Wyborcza”


MANIFESTO

20-22 listopada 2017 godz. 18:00, 20:00

Bilety: 10 zł

Manifestoreżyseria: Julian Rosefeldt
występują: Cate Blanchett
szczegóły: dramat, Australia/Niemcy, 2015, 95 min.

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej. Każda z postaci zagranych przez Blanchett wygłasza na ekranie fragmenty słynnych manifestów autorstwa pisarzy i reżyserów, malarzy i tancerzy, rzeźbiarzy i poetów, filozofów i architektów: von Triera, Marksa, Malewicza i wielu, wielu innych. Blanchett nie tylko demonstruje najwyższej próby aktorski kunszt, ale także – wraz ze swoimi bohaterami, testuje potęgę dwudziestowiecznych proroctw, które Rosefeldt umieszcza w często zabawnych kontekstach. Kamera Christopha Kraussa portretuje postindustrialne pejzaże, wciska się do ciasnej klitki w bloku, zanurza w sterylne wnętrza instytutów badawczych, w mroki balangi w kocertowej garderobie, spływa w błękitny chłód telewizyjnego studia. Zagląda też do jasnej klasy, gdzie Cate Blanchett daje dzieciom lekcję manifestów filmowych. „Manifesto” prezentowany był najpierw w galeriach jako rozpisana na trzynaście ekranów instalacja. Dziś rozpoczyna swoje kolejne życie, tym razem jako film, udowadniając, że niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat.

Opis i materiały dystrybutora Gutek Film


SUBURBICON

24-29 listopada 2017, godz. 20:00
27-29 listopada 2017, godz. 18:00

Bilety: 10 zł

Suburbiconreżyseria: George Clooney
występują: Oscar Isaac, Matt Damon, Julianne Moore, Josh Brolin szczegóły: komedia kryminalna, USA, 2017, 105 min.

Komedia kryminalna w reżyserii George Clooneya – zdobywcy dwóch Nagród Akademii („Good Night and Good Luck”, „Operacja Argo”). Przykładna rodzina traci w napadzie ukochaną matkę. Wkrótce okazuje się jednak, że ani rodzina taka przykładna, ani matka taka ukochana. Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama statecznego życia i dobrobytu, czyli „american dream” w czystej postaci. Nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge obraca w gruzy napad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky’ego. Pogrążony w rozpaczy chłopak postanawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mroczne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które nie były bez związku ze śmiercią jego matki.

Opis i materiały dystrybutora Monolith

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *