ICH CZWORO – Teatr Muzyczny w Gdyni | 19.02.2018

Spektakl „Ich czworo”34art PODGLĄD ich4 300x90

Akcja tragifarsy rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, kończy zaś pierwszego dnia kolejnego roku. Mąż i żona, żyjący wprawdzie w jednym domu, ale zupełnie osobno, próbują każde na swój sposób i zgodnie ze swoimi przekonaniami ułożyć swoje życie. On wycofuje się ze świata i żyje pracą, ona szuka pocieszenia w relacji z innym mężczyzną. Ich codzienność ukazana jest ze swoistym, ironicznym humorem, skrytym głownie w rozmowach, jakie ze sobą prowadzą.

Niemym świadkiem kryzysu tej rodziny jest także Lila, dziecko, które nie mając na nic wpływu, musi odnaleźć się w sporze rodziców. Uwikłani w siatkę wzajemnych pretensji, wyrzutów, nieszczerości i obaw bohaterowie wzbudzają więc z jednej strony śmiech, ale też prowokują do zastanowienia nad kosztem, jaki ponosi w tej historii dziecko.
Opowieść o typowym trójkącie małżeńskim należy do jednego z najbardziej znanych utworów Zapolskiej. Została wystawiona po raz pierwszy we Lwowie w 1907 roku i do tej pory doczekała się blisko 100 inscenizacji. Reżyserujący sztukę Jerzy Stuhr mówi o niej: To bardzo aktualny tekst, bo mówiący o rozpadzie rodziny widzianym oczami dziecka, dziecka świadomie przeżywającego ten dramat. A z drugiej strony ‘Ich czworo’ to tragifarsa śmieszna i drapieżna. Takie połączenia kocham najbardziej.

Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenografia: Małgorzata Domańska
Kostiumy: Zofia de Ines

Obsada: 
Mąż: Jerzy Stuhr
Żona: Sonia Bohosiewicz
Kochanek: Tomasz Kot
Dziecko: Iga Mencel/Milena Poświatowska
Wdowa: Renata Dancewicz
Szwaczka: Iza Kuna
Służąca: Krystyna Froelich
Dorożkarz: Wojciech Chorąży

Data: 19.02.2018, godz. 17:30 i 20:30
Miejsce: Gdynia, Teatr Muzyczny
Bilety: 135/155/175/205 zł
Czas trwania: 120 min (1 przerwa)

Bilety do kupienia:
Biletyna:
tutaj
KupBilecik: tutaj
eBilet:
tutaj
Biuro organizatora: Impresariat34art.pl,
ul Zabytkowa 4/3 Gdańsk, tel: 731 323 364 / 881 202 796

34art ZAPRASZA

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *