GDYNIA DESIGN DAYS 2017 | SZTORM

grafika_fb_120x628_gdd_2017

Kiedy zbliża się sztorm, przeżywamy niepokój. Rozdrażnieni kwestionujemy porządek świata i sensowność wszelkich działań. Gdy wreszcie nadchodzi, chowamy się do domów i czekamy aż minie. Obawiamy się jego niszczycielskiej siły. Wycia wiatru, grzmotów, huku wody. Koniec świata wydaje się wtedy niedaleki. Lecz kiedy sztorm odchodzi, świat jest jak nowy. Czysty, błyszczący i pełen nadziei. Morze niektóre rzeczy zabiera ze sobą, inne wyrzuca na brzeg. Dzięki niemu umiemy spojrzeć na stare sprawy nowymi oczami. Zaakceptować jedne zmiany, odważyć się na inne. Problemy sprzed burzy nabierają właściwych proporcji.

Chcemy by coroczny festiwal, radosne święto, które organizujemy u progu lata, był dla nas sztormem. Nie w znaczeniu destrukcyjnej, niszczycielskiej siły, lecz kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian. A także siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo. Chcemy, by festiwal był czasem przemiany i oczyszczenia, odkryć i dobrych początków.

GDD2016 (4)

W Gdyni, będącej gospodarzem festiwalu, podejmowanych jest wiele działań, mających cechy sztormu, w znaczeniu które chcemy mu nadać. Inne przykłady, przychodzące z zewnątrz, pragniemy do Gdyni zaprosić; pokazać na wystawach, podczas warsztatów, seminariów i wykładów.

Nasz sztorm przyniesie Wam inspiracje z drugiego brzegu Bałtyku i z głębi lądu, bo otwartość, przenikanie i wymiana kultur to cechy zarówno Gdyni, portowego miasta, jak i współczesnego projektowania.

Termin festiwalu: 30 czerwca – 9 lipca 2017

– – –

Więcej na: gdyniadesigndays.eu

FB: facebook.com/gdyniadesigndays

Instagram: @gdyniadesigndays

plakat_gdd_2017.indd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *