GALION GDYŃSKI 2017 – ZGŁOSZENIA | do 5.02.2018

GALION Gdyński copyZapraszamy do zgłaszania kandydatur do
NAGRODY ARTYSTYCZNEJ PREZYDENTA GDYNI GALION GDYŃSKI
za rok 2017

Nagroda Artystyczna Galion Gdyński to wyróżnienie dla wybitnych artystów i animatorów kultury związanych z gdyńskim środowiskiem przyznawane od 1995 roku. Od 12 lat Galion wręczany jest również firmie, która w roku poprzednim sprawowała opiekę nad przedsięwzięciami kulturalnymi w Gdyni. Laureatów za rok 2017 poznamy podczas uroczystej gali.

♦♦♦♦

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

kreacja artystyczna – dla wyróżniających się twórców z Gdyni, bądź prezentującym swoje dokonania w Gdyni,

animacja kultury – za wybitne osiągnięcia w organizowaniu życia kulturalnego w mieście i promowaniu gdyńskiej kultury,

debiut  artystyczny – dla debiutującego twórcy,

mecenat kultury – za szczególnie efektywne formy wspierania kultury w mieście.

Laureaci w trzech pierwszych kategoriach otrzymają nagrodę finansową, nagroda w dziedzinie mecenatu kultury jest wyróżnieniem honorowym. Zgodnie z Regulaminem, NAGRODĘ przyznaje Prezydent Miasta Gdyni na wniosek Kapituły Nagrody.

♦♦♦♦

Przypominamy także, że Prezydent Gdyni może przyznać nagrodę Galion Gdyński za całokształt twórczości. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur również w tej kategorii, mimo że nie została ona ujęta w formularzu.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na załączonym formularzu, wraz z uzasadnieniem, w terminie do 5 lutego 2018 na adres e-mail: wydz.kultury@gdynia.pl

Podstawa prawna: Uchwała nr III/38/14 Rady Miasta Gdyni z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie ustanowienia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Gdyni „Galion Gdyński” (Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego z 10 lutego 2015 r. poz. 382).

Załączniki do pobrania:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *