Festiwal Gdynia Classica Nova 2016

!www

W dniach 2 – 22 października zapraszamy Państwa na kolejną edycję Festiwalu Gdynia Classica Nova, w tym roku przebiegającym pod hasłem „Transformacje”.

W programach koncertów znajdą się zarówno dzieła wielkich mistrzów w ich oryginalnych formach, jak i współczesne opracowania przebojów muzyki klasycznej.

Wzorem lat ubiegłych festiwalowi towarzyszyć będą projekcje filmowe i warsztaty dla młodzieży, tegoroczną nowością będą zaś „Wieczory płytowe”, w trakcie których zaproszeni goście opowiedzą zarówno o sobie, jak i o muzyce, która jest dla nich ważna.

Wśród gości tegorocznej edycji GCN znajdą się m.in.: Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Jerzego Swobody, Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyr. Wojciecha Rajskiego, Orkiestra Festiwalowa GCN pod batutą Ariela Ludwiczaka, pianista Dmitrij Szyszkin, organiści Giulio Mercati i Roman Perucki, akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon, a także Artur Jurek, Maciej Sikała, Paweł Pawlik, Tymon Tymański i Krzysztof Dąbrowski.

plakat_GCN!!!_m

Z festiwalowymi wydarzeniami gościć będziemy w najbardziej prestiżowych miejscach naszego miasta: Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, salach koncertowych szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni oraz Portu Gdynia.

W przedsprzedaży, do 30 września 2016 r., na wszystkie bilety obowiązuje zniżka 30%.

Bilety na koncerty do nabycia:

CultureBox ul. Świętojańska 30, Centrum Kultury w Gdyni ul. Łowicka 51, www.ckgdynia.pl, www.interticket.pl oraz w miejscach i dniach wydarzeń na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Bilety na projekcje filmowe dostępne w kasie Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Program:

!Gdynia Classica Nova_ulotka_środek__druk-1

!Gdynia Classica Nova_ulotka_okładka_druk-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *