92. Urodziny Gdyni | 3-4.02.2018

plakat_92_lat_urodziny.cdr

 

Marcin Wyrostek & CORAZON  / 7 muzyków

CORAZON to podstawowy projekt muzyczny Marcina Wyrostka. Grupa znakomitych muzyków w tym wokalista Marcin Jajkiewicz, prezentują wyjątkowy kunszt techniczny  i wrażliwość muzyczną. Zespół był wielokrotnie nagradzany m.in. Fryderyki 2010, Top-Trendy 2011, a także zdobył potrójną platynowa płytę.

ZESPÓŁ:

Marcin Wyrostek – akordeon

Marcin Jajkiewicz – wokal

Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian

Daniel Popiałkiewicz – gitara

Mateusz Adamczyk – skrzypce

Piotr Zaufal – bas

Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

OPIS PROJEKTU:

Projekt CORAZON powstał w wyniku fascynacji artystów muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała ich do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych i musicalowych aranżacjach. Początkowo  repertuar oparty był na kompozycjach Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Obecnie muzyka zespołu jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej a także polskiej w autorskich aranżacjach Marcina Wyrostka. Debiutancka płyta zespołu Magia del Tango z 2009 roku pokryła się „złotem” już  w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny. Album został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Kolejna płyta zespołu For Alice wydana wczesną wiosną 2015 roku osiągnęła status platynowej.

Marcin Wyrostek & CORAZON  DŹWIĘKOGRÓD

DZIWĘKOGRÓD to projekt skierowany do najmłodszych słuchaczy. Baśniowa podróż po krainie dźwięków i najbardziej znanych bajkowych melodii. Występ realizowany z czynnym

udziałem publiczności.

OPIS PROJEKTU:

DŹWIĘKOGRÓD to projekt skierowany do dzieci i rodziców. Marcin Wyrostek wraz zespołem Corazon zabiera dzieci w magiczną muzyczną podróż do krainy dźwięków i melodii. Podczas koncertu dzieci usłyszą najbardziej znane piosenki z bajek, a także poznają historię akordeonu i spróbują swoich sił we wspólnym występie na scenie. Koncert ma charakter edukacyjny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *